Yaani Arama Motoru

Yaani Arama Motoru adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Arama motorlarını günümüzde defalarca internet üzerinden kullanmaktayız. Bazı insanlar bu yaptığımız işlemlerin farkında olmayabilirler. Fakat internet üzerinde bir arama yaparken aslında aracı olarak arama motoru kullandığımızı bilmemiz gerekmektedir. Bu nedenle arama motorları çok çeşitlilik içermektedir. Birden fazla arama motoru olması nedeni ile arama motorları arasında rekabet de oldukça fazladır.

Arama Motoru Yaani

Arama Motoru Yaani
Arama Motoru Yaani

Her ülke kendi geliştirmiş olduğu teknoloji ile beraber rekabet yarışına katılmaya çalışıyor. Arama motorları olarak da Türkiye arama motoru yaani uygulamasını Turkcell desteği ile çıkarmış bulunmaktadır. Türk arama motoru olması ile beraber geliştirilen bu site üzerinde ilk olarak ülkemiz geneli sonuçlar çıkmaktadır. Bu nedenle Türkiye vatandaşı bir kişinin kullanımı daha verimli bir sonuç almasını sağlıyor. Siz de arama motoru Yaani indir seçeneği ile beraber ya indirme işlemini yapabilirsiniz ya da sizler için sağlamış olduğumuz üst kısımdaki arama motoru bölümü ile Yaani arama motorunu kullanabilme şansına sahip olabilirsiniz.

Yaani Arama Motorunu İndir

Türkiye’nin arama motoru yaani indirme işlemleri aslında 2017 yılında uygulamanın ilk çıkması ile beraber başladı. Turkcell, ilk olarak sadece android ve ios üzerinde kullanıma sundu. Herhangi bir web sitesi aracılığı ile arama motorunu kullanmak mümkün değildi. Fakat daha sonra kısa süre içerisinde diğer cihazlar üzerinden de direkt olarak siteye girerek kullanıma açıldı. Özellikle ilk çıktığı zamanlar çok fazla ilgi gören yaani, ülkemizde aktif olarak kullanılan arama motorlarından bir tanesidir.

Yaani’yi Arama Motoru Yapma

Cihazlarda arama motorlarını manuel olarak değiştirebilme şansına sahipsiniz. Özellikle kullanmış olduğunuz bilgisayarlarda yeni yüklemiş olduğunuz arama motorları değişebiliyor. Arama motoru indirmeden arama yapabilirsiniz. Bunun için sitemiz üzerinden kullanmak istediğiniz arama motorunu seçmeniz yeterli olacaktır. Onun haricinde herhangi bir cihaz üzerinde yaani varsayılan arama motoru yapmak için de aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

  1. Bilgisayarınızda internet çubuğunu açın.
  2. Sağ üstte diğer seçeneği ile Ayarlar kısmına tıklayın.
  3. Arama motoru bölümüne tıklayın.
  4. “Adres çubuğunda kullanılan arama motoru” kısmında yanında aşağı oka tıklayın.
  5. Yeni varsayılan arama motoru seçimini yapın.

Yaani’yi kim kurdu?

Yaani, Turkcell tarafından geliştirilmiştir.

Siz de daha fazla Arama motorları yazısı için için aşağıdaki konulara göz atabilirsiniz.

    Yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için bizi ana sayfamız olan aramaport.com üzerinden takip etmeyi unutmayın.

    Yorum yapın