Twitter Arama Motoru

Twitter Arama Motoru yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Kullanıcıların attığı tweetler herkes tarafından görülebilir. Görmesini istemediklerinde sınırlandırma yapabilir. Üye oldukları kişi veya kurumların takipçi sayısını ve bunların kimleri takip ettiklerini görebilir. Twitter’ın 340 milyon civarında aktif kullanıcı bulunmaktadır. Çok dilli bir sosyal ağ hizmetidir. Kayıt olarak üyelik açabilirsiniz. Sizlere Twitter Arama Motoru yazımızda dünyada en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Twitter hakkında bilgiler vereceğiz.

Twitter Arama Motoru Geçmişi Silme

Twitter Arama Motoru Geçmişi Silme
Twitter Arama Motoru Geçmişi Silme

Twitter’da birçok ünlü, sanatçı, yazar, devlet adamı ve dünyaca büyük şirketlerin resmi hesapları bulunmaktadır. Aynı zamanda her yaştan ve cinsiyetten kişilerinde kullanabileceği bir sosyal ağdır. Günümüzde sosyalleşme dahi internet üzerinden yapılmaya başlandı. Milyonlarca kişinin üyeliğinin bulunduğu Twitter’da aradığınız kişiyi bulabilirsiniz. Aradığınız kişiyi bulduğunuzda bunun arama geçmişinde görünmesini istemiyorsanız yapmanız gereken çok basit bir işlem vardır.

 • Twitter arama motoru geçmişi silme işlemi için ilk önce üyeliğinizin bulunduğu hesaba giriş yapın.
 • Daha sonra arama kutucuğundan herhangi birini aratın.
 • Arattığınız kişi son aramalar kısmında çıkacaktır.
 • Sağ tarafında küçük bir çarpı işareti bulunacaktır.
 • Tıklayarak Twitter Arama Motoru üzerinde aradığınız kişileri geçmişinizden silebilirsiniz.

Twitter Kişi Arama Motoru

Twitter’da kişi diye adlandırdığımız şeyler bazen bir haber sayfası, resmi futbol takımı veya sıradan bir kişi olabilir. Yeter ki Twitter’da üyeliği olması yeterlidir. Aramak istediğiniz kişiyi bulmak için;

 1. Üyeliğinizin bulunduğu hesaba giriş yapın.
 2. Küçük bir büyütecin olduğu simgeye tıklayın.
 3. Karşınıza arama kutucuğu gelecektir.
 4. Aramak istediğiniz kişileri veya kurumları Twitter Arama Motoru üzerinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Twitter Giriş Yapmadan Arama

Twitter’ın birçok bölümünü giriş yapmadan, yani üyeliğiniz olmadan da kullanabilirsiniz. Ancak oturum açmadığınız süre boyunca bazı işlevlerini kullanamazsınız. Keşfet sayfasının en üstünde yer alan arama çubuğundan bir hesabınız olmadan arama yapabilirsiniz. Ancak mobil uygulamadan girdiğinizde sizi direkt olarak oturum açmaya yönlendirir. Twitter’a giriş yapmadan arama yapmak istiyorsanız Twitter Arama Motoru sayfamızdaki uzantıdan girerek arama yapabilirsiniz.

Gelişmiş Twitter Arama

Twitter’ın gelişmiş aramasını kullanmak için üyeliğiniz olmasına gerek yoktur. Yapmanız gereken arama sonuçları sayfasının üst kısmında yer alan “arama filtreleri” altında bulunan “gelişmiş arama” öğesine tıklayın. Arama sonuçlarınızın daha iyi olması için gerekli bilgileri doldurun ve sonuçları görmek için ara butonuna tıklayın. Twitter Arama Motoru sayfasını ziyaret ederek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Twitter arama önerileri neye göre çıkıyor?

Arama önerileri bulunduğunuz şehir ve ülkeye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Siz de daha fazla Arama motorları yazısı için için aşağıdaki konulara göz atabilirsiniz.

  Yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için bizi ana sayfamız olan aramaport.com üzerinden takip etmeyi unutmayın.

  Yorum yapın