Pdf Arama Motoru

Pdf Arama Motoru yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Pdf nedir ne işe yarar öğrenmek istiyorsanız çok doğru yerdesiniz. Aynı zamanda hemen hemen her yaşta insanın kullandığı pdf’ler dünyanın işleyişini kolaylaştırır. Bu yüzden en önemli işlerimizde, lise ve üniversite fark etmeksizin ödev sunumlarımızda ve birçok yerde kullandığımızı hepimiz biliyoruz. Ayrıca en önemli özelliklerinden biri oluşturulan dosyanın tek bir kaynak olarak saklanmasıdır.  Bu da demek oluyor ki yüzlerce dosyaya bir kaynak üzerinden çok hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün.  Bu formatın taşınabilir olması ise özelliklerinden sadece biridir. Pdf’ler ödev, ders, kitap, resmi belge ve metin şeklinde olabilir. Aynı zamanda bilgisayar, tablet ve telefonlarda kullanılabilmektedir. Pdf dosyaları kolayca yazıcı ile çıkartılabilir formatta olurlar. Bu nedenle Pdf Arama motoru sayfası sayesinde dilediğiniz pdf’e kolayca ulaşabilirsiniz.

Pdf Arama Nasıl Yapılır

Pdf Arama Nasıl Yapılır
Pdf Arama Nasıl Yapılır

Çok fazla veriye sahip bir pdf belgesinde belirlenen bir içeriği veya anahtar kelimeyi bulmamızın ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Örneğin bir pdf kitapta bulmanız gereken bir konu başlığı olduğunu düşünün. O nedenle bu oldukça göz yoracak bir arama olur. Bu yüzden Pdf arama nasıl yapılır merak ediyorsanız Pdf Arama Motoru sayfamızı inceleyebilirsiniz. Neyse ki Pdf’in yaratıcıları Pdf arama tuşu geliştirmiştir. Bilgisayarlarda Pdf arama kısayol tuşu Ctrl/Command+F şeklindedir. Böylelikle aradığınız anahtar kelimeyi veya içeriği kolaylıkla bulabilirsiniz.

Pdf Küçültme

Pdf sıkıştırma olarak da bilinen küçültme işlemi dosyaların boyutunu küçültmek için kullanılmaktadır. Artık gerekmeyen öğeler dosyadan kaldırılır ve görüntüler sıkılaştırılır. Aynı zamanda bu şekilde dosyanın boyutu küçülmüş olur. Küçültme işlemi yapılırken içeriğin kalitesinin düşeceğinden korkmanıza gerek yok. Küçültme işlemi sırasında Pdf sıkıştırma aracı, optimize dosya boyutunu beklenen görüntü, font ve diğer dosya içeriği kalitesiyle dengelenir. İki Gb’a kadar olan Pdf’ler sıkıştırılabilir. Siz de pdf küçültme işlemi yapmak için pdf arama motoru sayfasından işleminizi yapabilirsiniz.

Pdf Düzenleme

Pdf dosyaları üzerinde düzenleme yapılabilmektedir. Böylece Pdf’i açtıktan sonra “düzenle” aracına tıklıyoruz. Aynı zamanda format listesinden seçim yaparak metni düzenleyebilir, yeni metinler ekleyip çıkarma işlemi yapılabilir veya fontları güncelleyebilirsiniz. Pdf’inizdeki metin veya grafiklerinizi direkt olarak dosyanızın içerisinde değiştirebilirsiniz. Böylece sadece tıklayarak veya dokunarak paragraf silebilir, ekleyebilir, yazım hatalarını düzeltebilir ve sayfalarınızı yeniden düzenleyebilirsiniz. Hatta görüntüler ekleyebilir, boyutlarıyla oynayarak değişiklik yapabilir veya kırpabilirsiniz. Bununla birlikte bunun gibi Pdf düzenleme ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz Pdf arama motoru sayfamızı inceleyebilirsiniz.

PDF masaüstüne nasıl kaydedilir?

Dosya > Farklı Kaydet’i seçin. Böylece seçtiğiniz yere kaydedilecektir.

PDF dosyasında arama nasıl yapılır?

CTRL+F tuş kombinasyonu ile karşınıza çıkan yere aramak istediğiniz kelimeyi yazmalısınız.

Siz de daha fazla Arama motorları yazısı için için aşağıdaki konulara göz atabilirsiniz.

    Pdf Arama Motoru adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Daha fazlası için bizi ana sayfamız olan aramaport.com üzerinden takip etmeyi unutmayın.

    Yorum yapın