Görsel Arama Motoru

Görsel Arama Motoru yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Günümüzde internet üzerinde pek çok bilgi bulunmaktadır. Her geçen gün teknolojinin gelişmesiyle birlikte arama motorları da doğru orantıda atmaktadır. Kolay bir şekilde aradığınız bilgiyi bulmanız artık mümkün. İnternet üzerinde arama motorları artık yazılı ve sesli arama dışında görsel arama da yapmaktadır. Bu yazımızda sizlere hayatınızı kolaylaştıracak olan görsel arama hakkında bilgiler vereceğiz.

En İyi Görsel Arama Motoru

Artık görsel aramanın yapıldığı internet tarayıcıları bulunmaktadır. Hayatınızı kolaylaştırmaya yarayacak görsel arama özelliği sayesinde gördüğünüz ama ismini bilmediğiniz şeyleri çok kolay bir şekilde bulabileceksiniz. Yazılı ve sesli arama yöntemlerinin kullanışlı olmasına rağmen, internette bir şeyleri doğru şekilde bulmak söz konusu olduğunda, hiçbir arama yöntemi görsel aramanın yanına yaklaşamaz. Arama motorlarının çoğunda görsel arama aktif edilmiştir. Biz sizlere en iyi görsel arama motoru olan Google hakkında bilgiler vereceğiz. Google görsel arama motoru üzerinden görsel arama yapmak istediğinizde hem bilgisayarınızdan hem de mobil cihazınızdan yapabilirsiniz.

Google Görsel Arama Motoru

Google Görsel Arama Motoru
Google Görsel Arama Motoru

Görsel arama motorlarından en iyisi olan Google görsel arama motoru hakkında bilgiler paylaşacağız. Örnek verecek olursak; parkta dolaşırken gördüğünüz bir bitkinin veya çiçeğin fotoğrafını çektiniz ve cinsini merak ediyorsunuz diyelim. Merak ettiğiniz bitkiyi Google arattığınızda karşınıza üç seçenek çıkacaktır. Bunlar:

 1. Resimdeki nesnelere ait arama sonuçları
 2. Yüklediğiniz görsele benzer görseller
 3. Resmin kendisinin veya benzerlerinin bulunduğu web siteleri

Yukarıda vermiş olduğumuz seçeneklerden birinde mutlaka aramakta olduğunuz görseli bulabilir ve hakkında bilgi edinebilirsiniz. Aynı zamanda Google görsel arama motoru mobil cihazlar üzerinden de çalışmaktadır. Aynı işlemi mobil cihazlarınızdan da yapabilirsiniz. Web sitesi üzerinden ve mobil cihazlar üzerinden kolaylıkla kullanabileceğiniz muhteşem bir özelliktir.

Görsel İle Arama Motoru

Görsel Arama Motoru üzerinden istediğiniz görseli istediğiniz arama motoru üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Biz sizlere Google ile web sitesi üzerinden nasıl görsel arama yapabileceğinizi aşama aşama göstereceğiz. İşte görsel arama yapabilmeniz için gereken aşamalar:

 1. Bilgisayarınızda bir web tarayıcısına gidin
 2. Google Görsellere gidin
 3. Bilgisayarınızda, arama yapmak istediğiniz görseli içeren dosyayı bulun
 4. Görsele tıklayınız
 5. Fareyi basılı tutarak resmi sürükleyin ve arama kutusuna bırakın

Yukarıda anlattığımız şekilde yaparak istediğiniz görseli aratabilirsiniz. Görsel Arama Motoru sayfamızdan bütün görsel arama motorlarını inceleyebilir ve deneyebilirsiniz.

Telefondan görsel arama nasıl yapılır?

Görsele uzun basılı tutup “Bu resmi, Google üzerinde ara” seçeneği ile görsel arama gerçekleştirebilirsiniz.

Siz de daha fazla Arama motorları yazısı için için aşağıdaki konulara göz atabilirsiniz.

  Yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için bizi ana sayfamız olan aramaport.com üzerinden takip etmeyi unutmayın.

  Yorum yapın