Eba Arama Motoru

Eba Arama Motoru yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Öncelikle Eba’yı tanıyarak, ne işe yaradığını öğrenerek başlayalım. Açılımı Eğitim Bilişim Ağı olan Eba, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan bir elektronik içerik ağıdır. Aynı zamanda sosyal nitelikli ve eğitici olan bu elektronik içerik ağı bakanlığa bağlı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından tasarlanmış ve işletilmektedir. Bu yenilikçi platformun amacı; okulda, evde, kütüphanede veya tatilde hiç fark etmeksizin ihtiyaç duyacağınız her yerde bilgi teknolojileri araçlarını kullanarak etkili ders materyal kullanımını destekleyip teknolojinin eğitime entegrasyonunu sağlamaktadır. Bu nedenle eba sınıf seviyelerine uygun, zengin ve güvenilir içeriklere sahiptir. Bu sistemin asıl amacı öğrencilerin derslerine destek vermektir. O yüzden sistem üzerinden öğretmenler öğrencilerle içerik paylaşabildiği gibi sistem bu hakkı öğrencilere de tanımıştır. 

Eba Şifre Alma 

Eba Arama Motoru sayfası ile Eba’dan şifre almayı öğrenebilirsiniz. İlk adım olarak Eba sitesine girerek öğretmen girişi yapılır. Öğretmen girişi yapıldıktan sonra “Öğrenci Şifre (Öğretmen)“ bölümüne tıklanır. Karşımıza öğrenci bilgi ekranı geldikten sonra “tek kullanımlık giriş şifresi oluştur” butonuna tıklayarak tek kullanımlık şifre alınabilir. Ancak öğrenci Eba’dan daha önce şifre alıp daha sonra unuttuysa Eba giriş ekranında bulunan “Şifremi Unuttum”  butonuna tıklayarak TC Kimlik numarası ve sisteme kayıtlı telefon numarası ile yeni şifre alabilir. Siz de bu tür işlemleri gerçekleştirmek için Eba Arama Motoru sayfasını kullanabilirsiniz.

Eba Modül Arama 

Eba Modül Arama 
Eba Modül Arama 

Modüler eğitim kişinin ilgi ve eğitimine göre beceri kazanma şansı tanımaktadır. Herhangi bir karşılıklı eğitim sürecinde, içeriğin belli başlı analizlere dayanılarak kendi içinde küçük parçalara ayrılarak düzenlendiği, bireysel öğrenmeye dayalı bir eğitim ortamı oluşturmayı amaçlayan bir programdır. Eba Arama Motoru sayesinde istediğiniz modüllere ulaşmanız mümkündür. Eba’nın içerisinde haber modülü, video modülü, görsel modülü, ses modülü, kitap modülü, dergi modülü ve doküman modülü olmak üzere tam yedi modül bulunmaktadır. Aynı zamanda bu modüllere bütün öğretmenler kendi hazırlamış oldukları içerikleri yükleyebilir ve öğrencileri ile paylaşabilir. Aynı zamanda bilgi ve birikimlerini diğer meslektaşlarına aktararak bilgi alışverişi yapabilirler. Siz de bu işlemleri Eba Arama Motoru sayesinde sayfamız üzerinden yapabilirsiniz.

EBA Arama Motoru Nasıl Kullanılır

Kısaltılmışı EBA olan Eğitim Bilişim Ağı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuş olan eğitime yönelik içerik ağıdır. Öğrencilerin derslerine yardımcı olmak amacıyla kurulmuş olan bu eğitim platformunda  eğitim-öğretim ile ilgili dilediğiniz içeriklere ulaşabilirsiniz.

EBA Arama Motorunu kullanarak, lise, ortaokul ve ilkokul öğrencilerinin derslerine yönelik olan ders materyallerine, kitap özetlerine, ders konu anlatımlarına, öğrenciler ile ilgili etkinliklere ve çeşitli ansiklopedik bilgilere ulaşabilirsiniz.

Her eğitim seviyesine göre hazırlanmış olan EBA’da ki bilgilerden, EBA Arama Motoru sayesinde tek tıkla faydalanabilirsiniz.

EBA Arama Motoru ile;

  • Öğrenciler ve öğretmenler için hazırlanmış zengin içeriklere ulaşabilirsiniz.
  • Her türlü not, sunum veya görsele ulaşabilirsiniz.
  • Seviyenize göre hazırlanmış notlara ulaşabilirsiniz.
  • Farklı öğrenciler ile ortak bir alanda buluşabilirsiniz.

EBA Arama Motorunu kullanmak oldukça basittir. Aratmak istediğiniz kelimeleri arama çubuğuna yazın ve ardından ‘’ 🔍 ’’  işaretine tıklayabilirsiniz.

Eba Ara Tatil Semineri

Eba Arama Motoru sayfamızda ara tatil semineri ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Eba ara tatil semineri almak için öğretmenler Eba’ya giriş yaparak “Mesleki Gelişim” seminerine ulaşabileceklerdir. Bu seminerin amacı öğretmenlerin okula gitmeden uzaktan eğitim alabilecekleri programdır. Aynı zamanda öğretmenlerin erişimleri belirlenen tarih aralıklarında açılacaktır. Öğretmenlerin ne zaman eğitime katılacakları şahıslarına iletilecek ve böylelikle zamanı geldiğinde seminere katılabileceklerdir.

EBA bir arama motoru mu?

Öğrenim için kullanılan bir arama motorudur. Sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

EBA içerik bilgi arama nasıl yapılır?

Dilediğiniz bilgiyi sayfamız üzerinde bulunan arama motoruna yazarak araştırmasını yapabilirsiniz.

Siz de daha fazla Arama motorları yazısı için için aşağıdaki konulara göz atabilirsiniz.

    Eba Modül Arama adlı yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için bizi ana sayfamız olan aramaport.com üzerinden takip etmeyi unutmayın.

    Yorum yapın