E-Devlet Arama Motoru

E-Devlet Arama Motoru yazısı ile sizlerle birlikteyiz. E-Devlet 2008 yılında faaliyete geçmiş ve günden güne geliştirilerek binlerce kamu hizmetinin sunulduğu ve yüzlerce kamu kurumunun entegre olduğu bir yapıya dönüşmüştür. E-Devlet Arama Motoru, farklı kurumlar tarafından, farklı kanallar aracılığıyla verilen hizmetlerin, tek bir noktadan ve kesintisiz bir şekilde sunulduğu elektronik bir platformdur. Günümüzde biz kullanıcılarına çok kolaylıklar sağlamaktadır. Birçok işimizi kurum ve kuruluşlara gitmeden E-Devlet Arama Motoru sayesinde oturduğumuz yerden cep telefonu veya bilgisayarımızdan rahatlıkla yapabilmekteyiz.

Vedop Sorgulama

Vedop Sorgulama
Vedop Sorgulama

Vedop, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülmektedir. Vedop’un açılımı “Vergi Daireleri Tam Otomasyon Projesi” anlamına gelmektedir. Vedop, online otomasyon sistemine verilen isimdir. E-Devlet Arama Motoru üzerinden oturduğunuz yerden Vedop Sorgulama işlemlerinizin tamamını cep telefonu veya bilgisayar yardımıyla yapabilmektesiniz.

E-Devlet Hes Kodu

Hes kodunun açılımı “Hayat Eve Sığar” olarak tanımlanmaktadır. Gündelik yaşantının zorunluluğu olan ulaşım, hastane, devlet daireleri, okullar gibi ziyaretlerin güvenli olmasını temenni etmektedir. Sizin ya da çevrenizdekilerin Covid-19 virüsü taşıyıp taşımadığını kişiler ve kurumlarla kolay ve güvenli bir şekilde paylaşılmasını sağlayan bir koddur. E-Devlet Arama Motoru üzerinden Hes kodunu kolaylıkla alabilirsiniz. Hes kodu sms ücreti yoktur. Kısaca söyleyecek olursak Hes kodu E-Devlet Arama Motoru üzerinden ya da sms yolu aracılığıyla alınmaktadır.

Çalışma Hayatım E-Devlet

Çalışma hayatım sizin emeklilik bilgilerinizi öğrenmeniz E-Devlet Arama Motoru tarafından geliştirilen bir yapıdır. E-Devlet Arama Motoru üzerinden T.C. Kimlik numarası ve şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra arama kutusuna ‘çalışma hayatım’ yazarak ilk çıkan seçeneğe tıklayınız. Açılan sayfada karşınıza “Ne zaman emekli olurum?” başlığı gelecektir. Başlığın altında emeklilik bilgileriniz yani, hizmete başlama tarihiniz, tescil başlangıcınız, yaşınız ve sigortalılık süreniz yer almaktadır. Yan tarafında ise emeklilik şartlarınız adı altında emekliliğe kalan yaşınız ve kalan prim gün sayınız yazmaktadır. E-Devlet Arama Motoru sayesinde emekliliğinizi gün gün takip edebilirsiniz.

Pasaport Sorgulama E-Devlet

Pasaport yurtdışı seyahatlerinde kullanmak zorunda olduğumuz bir belgedir. E-Devlet Arama Motoru üzerinden pasaport başvuru durumu sorgulaması yapabilirsiniz. Pasaport başvuru sorgulaması yaptığınızda karşınıza bilgileriniz, başvuru durumu ve posta takip kodunuz gelecektir. Bu ekrandan başvuru durumunuzu kontrol edebilirsiniz ve pasaportunuzun gönderi detaylarını kontrol edebilirsiniz. Yine E-Devlet Arama Motoru üzerinden pasaport başvuru randevusu alabilir ve pasaport belgesi sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

E-devlet giriş nasıl yapılır?

e- Devlet kapısına giriş yapılabilmesi için TC kimlik numarası ve şifreye ihtiyaç vardır.

Siz de daha fazla Arama motorları yazısı için için aşağıdaki konulara göz atabilirsiniz.

    Yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için bizi ana sayfamız olan aramaport.com üzerinden takip etmeyi unutmayın.

    Yorum yapın