Duckduckgo Arama Motoru

Duckduckgo Arama Motoru
Duckduckgo Arama Motoru
>

Duckduckgo Arama Motoru adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Bildiğiniz üzere arama motorları günlük hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Elimizdeki elektronik cihazları kullanmamız durumunda mutlaka arama motoru kullanmaktayız. Bu nedenle çok fazla sayıda vardır. Bunlardan bir tanesi de Duckduckgo arama motoru olarak geçiyor. Fakat bu arama motorunu diğerlerinden ayıran bir özellik vardır. Gizlilik politikası çok önemlidir. Bu nedenle açık kaynak kodla yazılmış bir arama motoru olarak bilinir. Burayı kullanan kişilerin IP adreslerini kaydetmemektedir. Fakat diğer arama motorlarında attığınız her adımın kaydı bulunmaktadır. Bu da duckduckgo arama motorunun farklı ve kimi insana göre güzel denilebilen bir özelliğidir.

Duckduckgo Nedir?

Perl dilinde kodlanmış bir arama motorudur. Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir sitedir. Açık kaynaklıdır ve gizlilik esastır. Bu nedenle kullanıcı sayısını bu özelliği sayesinde çekmektedir. Herhangi bir arama yaptığınız zaman karşınıza normal bir arama motorunda kişiselleştirilmiş reklamlar çıkmaktadır. Örnek vermek gerekirse daha önce aratmış olduğunuz bir ceketi farklı web sayfalarını ziyaret ettiğinizde reklam olarak görebilmeniz oldukça yüksektir. Fakat duckduckgo sayesinde bu tamamen özgürlüğünüze kavuşmanızı sağlar.

Duckduckgo Nedir?
Duckduckgo Arama Motoru

Duckduckgo Bir Arama Motoru Mu Yoksa Browser Mı?

Genel bilinen bilgilere göre aslında gizli sekme üzerinden arama yapmanızı sağlayan şey sizin browserınız olmaktadır. Fakat bu tezi çürütecek kişi de duckduckgo’nun kendisi oluyor. Duckduckgo bir arama motorudur. Aynı zamanda tıpkı browser gibi işlevselliği söz konusudur. Dilediğiniz bilgiyi gizli sekmede çalışıyormuş gibi aratabilirsiniz. Herhangi bir çerez ile bilgileriniz kayıt altına alınmamaktadır.

Duckduckgo Arama Motoru İndir

Siz de arama motoru indirmeye gerek kalmadan işlemlerinizi halledebilirsiniz. İnsanlar cihazlarına browser indirip bilgileri bu şekilde elde etmek isteyebiliyorlar. Fakat duckduckgo ile beraber sadece internet sitesi üzerinden direkt olarak gizli sekme özelliği ile araştırmalar yapabilirsiniz. Bu da sizi veri paylaşımından koruyacaktır.

Duckduckgo Bir Arama Motoru Mu Yoksa Browser Mı?

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir arama motorudur.

Siz de daha fazla Arama motorları yazısı için için aşağıdaki konulara göz atabilirsiniz.

    Yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için bizi ana sayfamız olan aramaport.com üzerinden takip etmeyi unutmayın.

    Yorum yapın