Biliver Arama Motoru

Biliver Arama Motoru yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Arama motorları dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından bir araç olarak kullanılmaktadır. İnsanlar arama motorlarını bir bilgiye ulaşmak amacı ile kullanmaktadırlar. Telefonlarda, tabletlerde, bilgisayarlarda ve hatta son teknoloji ile beraber artık televizyonlarda bile internet bağlantısı sayesinde arama motorları kullanımı oldukça fazladır. Bu çok sık kullanım ile beraber arama motoru sıklığı da artmıştır. Türkiye üzerinde de yerli arama motoru girişimleri mevcuttur.

Biliver Türkiye’nin Arama Motoru

Biliver Türkiye'nin Arama Motoru
Biliver Türkiye’nin Arama Motoru

Türkiye üzerinde en çok bilinen yerli arama motorları arasında Biliver yer almaktadır. Biliver Arama motoru, kullanımı çok basit olmakla beraber sade arayüzü ile karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda türk yapımı olması ile beraber Türkiye üzerinde oldukça fazla kullanan kişi sayısına da sahiptir. Sitenin diğer aram motorlarından ayrılan özelliği iste yerli olduğu için ilk olarak türk sitelerin sonuçlarını karşımıza çıkarmaktadır. Bu nedenle Türk kaynak aramak isteyen kişiler Biliver Arama Motoru kullanmaktadır.

Biliver Arama Motoru İndir

Biliver Arama Motoru 2009 yılında kullanıcıları ile buluşmuştur. Diğer arama motorlarının aksine tarayıcı olarak bilgisayarımıza indirmek mümkün değildir. Direkt olarak siteye giriş ve arama bölümü bulunmaktadır. Bu nedenle arama yapmak isteyen kişiler sayfamız üzerinden biliver arama motoru ile arama yapabilmektedir. Bununla beraber biliver’in kendi sitesinden de dilediğiniz araştırmayı yapabilirsiniz. Diğer arama motorlarının aksine bazı farklılıklar da mevcuttur. Biliver sitesine girdiğimiz zaman hakkımızda kısmı ve veri ekleme bölümü karşımıza gelmektedir. Buradan kendi sitenizi entegre etme şansına sahipsiniz. Aynı zamanda hakkımızda kısmı ile bu zamana kadar Biliver hakkında bilgiler de edinebilirsiniz. Aynı zamanda ayrı bir sayfa olarak iletişim kısmı ile Biliver geliştiricilerine iletişim formu aracılığı ile de ulaşabilmeniz mümkündür.

Türk Arama Motorları

Türk arama motorları her ne kadar kendilerini geliştirmeye çalışsa da diğer ülkelerin popülerliğine ulaşabilmeleri günümüzde mümkün değildir. Fakat yapılan çalışmalar da iyi bir sonuç yaşandığının kanıtı olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinde türk kaynak aramak istediğiniz zaman Türk Arama Motorları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Türk arama motoru nelerdir?

Yaani arama motoru ve biliver arama motoru türk arama motorları arasında yer alır.

Siz de daha fazla Arama motorları yazısı için için aşağıdaki konulara göz atabilirsiniz.

    Yazımızın sonuna geldik. Daha fazlası için bizi ana sayfamız olan aramaport.com üzerinden takip etmeyi unutmayın.

    Yorum yapın