Alan Adı Arama Motoru

Alan Adı Arama Motoru kurmak istediğiniz site için doğru bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır. Alan adı, arama motorları tarafından aratılan herhangi bir web sitesini tanımlayan bir etkiye sahiptir. Bu yüzden başlayacağınız siteye doğru bir alan adı seçmeniz oldukça önemlidir. Alan adınız anahtar kelime yoğunluğu, içerik, bağlantılar, teknik SEO, düzenli güncellemeler ve sosyal medya açısından çok önemli bir rol oynamaktadır.

Domain İsim Bulma

Alan Adı Arama Motoru sayesinde kuracak olduğunuz sitenize uygun isim bulabilirsiniz. Domain kısaca; web sitenizin internet dünyasındaki adı ve adresidir. Bulacağınız isim web sitenizin daha kolay bulunabilmesini sağladığı için sitenizin içeriğini en uygun tanımlayabilecek olan isimi bulmanız gerekmektedir.

Domain Bulma

Günümüzde eğer domain kullanılmasaydı, karmaşık sayılardan oluşan IP adreslerini kullanmamız gerekecekti. Yeni gelişen teknoloji ile sitenizi daha kolay aratacak ve kolay bulunmasını sağlayacaksınız. Arama çubuğuna domain adınızı doğru bir şekilde yazdığınızda sizi direkt olarak web sitesine yönlendirecektir. Sitenize en uygun olan domaini bulmak için Alan Adı Arama Motoru sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Diğer arama motorları yazıları için aşağıdaki yazılara göz atabilirsiniz.

    Yorum yapın